ŽIVOTOPIS DANA VOJTĚCHA

DAN VOJTĚCH

Už při studiu fotografie na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně projevoval Dan Vojtěch výrazné nadání při focení zejména adrenalinových sportů – ostatně ocenění Nikon No.1 Talent v roce 2006 a následně o rok později vítězství v Nikon No.1 Profi je toho jasným důkazem.

Když poté Dan Vojtěch vyhrál v roce 2013 kategorii New Creativity v soutěži Red Bull Illume, Jym Wilson, senior fotoeditor USA Today a jeden z porotců Red Bull Illume, řekl: „Existují talentovaní fotografové, ale i geniální fotografové. Zdejší vítězové nejsou jen akční fotografové, ale i lidé s úžasnými technickými a uměleckými dovednostmi.“ Jeho slova byla určena všem oceněným, nicméně kdyby byla platila jen pro Dana Vojtěcha, jejich význam se nezmění.

Dan Vojtěch je nepřehlédnutelnou tváří – nejen sportovní – fotografie. Pracuje jak v Česku, tak i v podstatě po celém světě pro významné společnosti, časopisy, agentury. Kromě komerční práce se zabývá také volnou tvorbou – jeho snímky Vavřince Hradilka, Tomáše Slavíka či Martina Šonky jsou skutečnou kreativní lahůdkou. Nelze se tedy divit, že Dan Vojtěch patří do celosvětového týmu oficiálních Red Bull fotografů.