Nikon Imaging | United Kingdom and Republic of Ireland | Europe

JSEM | Galerie osobností

Společnost Nikon pokračuje v konceptu #creativetrail, který povzbuzuje každého, kdo chce zanechat svoji kreativní stopu. Každý může prostřednictvím fotografií nebo videa sdílených pod hashtagem #creativetrail ukázat celému světu, kdo nebo co je pro něj inspirací. Šířit povědomí o tomto konceptu pomáhají Nikonu tvořiví lidé z celého světa, nyní se k nim připojují také tvůrci videí Edita Horová a Matěj Třasák s projektem JSEM GALERIE OSOBNOSTÍ.

Vznikly tak videoprofily pěti tvůrčích osobností. Autentický dokument, s ambicí inspirovat ostatní k tomu, aby tvořili a plnili si sny – právě prostřednictvím sdílení příběhů ostatních. Jak sami tvůrci říkají, dnes je pro nás stále důležitější nejen samostatně tvořit, ale také sdílet, vzájemně se inspirovat, zanechávat svoji kreativní stopu.

„Chceme lidi inspirovat k tomu, aby věřili v tvorbu jako takovou a uvědomili si, že i u nás vznikají krásné a zároveň kvalitní věci. Že tvořit se dá v mnoha směrech. Možná i připomenout mladým lidem, že životní cestou může být i umělecká tvorba či řemeslo a podpořit je v tom,“ říká o svém projektu Edita Horová.

Ve svém díle se mladí filmaři zaměřili na osobnosti úspěšné v různých tvořivých činnostech, avšak ne příliš mediálně známé. Pilotní díl představuje samy tvůrce – Editu a Matěje, ukazuje jejich způsob práce a tvůrčí naladění. Dále můžete zjistit, kdo je dirigent, hudební skladatel, houslista a sbormistr Chuhei Iwasaki, designérky Klára Šumová a Zdeňka Imreczová, sochař, umělecký sklář a vysokoškolský pedagog Rony Plesl a hudebník Dan Bárta – tentokrát však v roli fotografa. 

„Celý projekt je natočen pouze na jedno tělo a jedno ohnisko. Rádi se držíme klasické tvorby, a proto jsme vybrali objektiv NIKKOR s ohniskem 35 mm, který nám svým zobrazením umožnil vytvořit dokument, jenž vtáhne do děje. Jako tělo jsme zvolili D750 – dle nás to nejlepší, co pro video Nikon nabízí,“ doplňuje Matěj Třasák.

JSEM | Chuhei Iwasaki

Šéfdirigent Filmové filharmonie a Filharmonického orchestru Iwasaki. Dále je dirigentem světového projektu "El Sistema" v České republice. Stal se profesorem Pražské konzervatoře (dirigent orchestru moderní hudby).

JSEM | Dan Bárta

Dan Bárta se angažuje mimo jiné jako fotograf a zobrazovač vážek. Je spoluautorem monografie Vážky České republiky oceněné ministrem životního prostředí ČR jako kniha roku 2008, Atlasu vážek ČR a ekologické terénní příručky Vážky Sungai Wainu.

JSEM | Klára Šumová

Nezávislá produktová a interiérová designérka. Realizovala projekty ve Vídni a New Yorku. V současnosti působí v Praze a spolupracuje s mnoha výrobci, řemeslníky a galeriemi.

JSEM | Rony Plesl

Rony Plesl je sklářský výtvarník a designer. Zabývá se volnou tvorbou, interiérovým designem, návrhy pro malosériovou i velkosériovou výrobu a vytváří limitované kolekce pod vlastní značkou. Získal řadu prestižních národních i mezinárodních ocenění.

JSEM | Zdeňka Imreczeová

Česká módní návrhářka. Absolvovala roční stáž na pařížské vysoké škole designu a módy Duperré. Od roku 2007 se věnuje limitovaným kolekcím dámské módy, pod současnou značkou IMRECZEOVA.

JSEM | Jakub Dvorský

Výtvarník a poslední roky především herní designer, zakladatel nezávislého studia Amanita Design, které se specializuje na ručně animované dobrodružné hry (Machinarium, Botanicula, Samorost a další). Jako výtvarník se podílel na filmu Kuky se vrací.

JSEM | Anna Steinerová

Šperkařka zabývající se autorskou tvorbou s důrazem na snubní prsteny a koncepční práci spojenou s navrhováním a výrobou šperků i ocenění. V posledních letech úspěšně vede projekt Kaa-wa.