Nikon Imaging | Česká republika | Europe

Bez ohledu na to, jestli cestujete po světě nebo zkoumáte místa v blízkosti vašeho domova, potřebuje váš fotoaparát pro co nejlepší zachycení každého místa objektiv, který je dostatečně kvalitní a všestranný na to, aby vám umožnil získat snímky, které vás posunou před ostatní.
Situace jako měnící se světelné podmínky nebo počasí jsou pro fotografy nikdy nekončícími výzvami a příležitostmi zároveň. Ale zatímco můžete být na správném místě se zvolenou tvůrčí kompozicí – bez správného objektivu máte pouze omezené možnosti.
Jeden fotograf. Jeden den. Pět objektivů. Španělský fotograf Ibai Acevedo byl najat společností Nikon, aby fotografoval na pěti různých místech s použitím pěti objektivů NIKKOR s pevnou ohniskovou vzdáleností po dobu jednoho dne v jeho domovské Barceloně. Společnost Nikon chce za pomoci tohoto příkladu ukázat, jak objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností umožní fotografovi proniknout do destinace a souznít s okolním prostředím pro získání kvalitnějších fotografických výsledků.

Bílé pláže | AF-S NIKKOR 24 mm f/1,4G ED

Pláže jsou plné potenciálních rušivých prvků, ale objektiv AF-S NIKKOR 24 mm f/1,4G ED je pro toto nasazení perfektní. Jeho široký obrazový úhel zachycuje okolí a atmosféru bez zkreslení a nabízí vynikající ostrost i za vysoké hladiny osvětlení. Za pomoci malé hloubky ostrosti zachytil Ibai ostře plavčíka a měkce rozmazal moře slunečníků v přední části snímku.

Pouliční život | AF-S NIKKOR 58 mm f/1,4G

Najít krásný záběr v moři lidí vám může připadat obtížné, ale existuje způsob, jak proniknout zástupy – pozorováním a vyhledáváním jiných objektů, které můžete umístit do obrazu. Ibai nalezl místo nad zástupy, aby porovnal zalidněnou promenádu s klidnou scénou nad ní. Nalezl perfektní kompozici a objektiv AF-S NIKKOR 58 mm f/1,4G posílil výsledný dojem. Použití vhodné clony na objektivu poskytlo ideální hloubku ostrosti a zobrazilo brilantní strukturu tunelu stromů s rozplývajícím se rozmazaným pozadím.

Abstraktní architektura | AF-S NIKKOR 35 mm f/1,4G

Fotografování architektury umožňuje experimentovat s kompozicí a hloubkou ostrosti. Objektiv AF-S NIKKOR 35 mm f/1,4G je ideální pro současné zprostředkování hloubky a zachycení širokého obrazového úhlu, a je rovněž efektivní za nízké hladiny osvětlení při fotografování v interiérech. V kontrastu s tisíci typickými snímky chrámu Sagrada Familia zachytil Ibai známou pamětihodnost ve formě jejího odrazu v blízkém jezírku. Díky použitému objektivu by bylo možné snímek zaměnit za obraz – s vlnkami a křovinami tvořícími rám.

Perfektní portrét | AF-S NIKKOR 85 mm f/1,4G

Jednou z radostí fotografování na cestách je sdělování příběhů prostřednictvím tváří osob. Mnoho měst má historické čtvrti, které nabízejí zajímavá pozadí pro portréty z blízkých vzdáleností. Gotická čtvrť v Barceloně vytvořila perfektní scenérii pro předvedení možností objektivu AF-S NIKKOR 85 mm f/1,4G.
Tento objektiv je ideálním portrétním objektivem, který zachytí extrémní množství detailů. Umožňuje dosáhnout hladce reprodukovaných neostrých míst obrazu (bokeh) a soustředí tak pozornost pozorovatele na potřebné místo snímku.

Ideální západ slunce | AF-S NIKKOR 50 mm f/1,4G

Západy slunce jsou krásné, ale ve fotografii zcela běžné; mezi miliony podobných snímků může být obtížné dosáhnout neotřelého výsledku. Ibai fotografoval v zábavním parku s vyhlídkou na krásný chrám Expiatori del Sagrat Cor. Když se nacházel na jedné z atrakcí vysoko nad terénem, zvládl zachytit chrám i slábnoucí odlesky zapadajícího slunce. Objektiv AF-S NIKKOR 50 mm f/1,4G byl stěžejním prostředkem tohoto snímku díky svým schopnostem pracovat za nízké hladiny osvětlení a snadno se adaptovat na měnící se večerní světelné podmínky.

Používané vybavení

AF-S NIKKOR 24 mm f/1,4G ED

AF-S NIKKOR 58 mm f/1,4G

AF-S NIKKOR 35 mm f/1,4G

AF-S NIKKOR 85 mm f/1,4G

AF-S NIKKOR 50 mm f/1,4G