JSEM Nadia Meli, svatební fotografka

Nadia se narodila v Itálii, vyrůstala v Německu a v současnosti žije v anglickém Brightonu. Své podnikání v oboru fotografování svateb zahájila před osmi lety; dnes fotí svatby po celém světě a navíc každé léto cestuje do Itálie, aby zachytila krásu a magii italských svateb. Jejím cílem v životě je pomáhat lidem vnímat, že jsou milováni a že někam patří – a používá k tomu krásu, protože cítí, že krása je viditelný projev lásky.

Její styl je velmi silně veden její vizí a cílem: smyslem pro sounáležitost. K jejím největším vášním patří lidé, jejich příběhy, jejich životy a sledování jejich naplňování. Proto začala vést pracovní semináře a online kurzy zaměřené na rozvoj vizí fotografů, nejen stylu úprav.
Nadia Meli

Otázky a odpovědi

Jak jste se dostala k fotografování svateb?
První fotoaparát jsem dostala v devatenácti, když jsem se přestěhovala do Londýna a začala experimentovat s fotografováním po městě, přičemž jsem se současně zamilovala jak do města, tak do fotografování. Další čtyři roky jsem fotografovala pro zábavu a jen pro sebe. Když jsem absolvovala univerzitu s titulem z teologie, uvědomila jsem si, že mi nic nepřináší takovou radost jako fotografování a že to je to jediné, co chci dělat. Takže jsem rozjela svůj podnik a neměla jsem žádný jiný plán, než že chci co nejvíce fotografovat. V březnu 2010 jsem fotila svatbu kamarádky a od té doby už se neohlížím zpět. Baví mě také pořádat pracovní semináře pro fotografy a velmi se soustřeďuji na to, aby nalezli svůj vlastní styl a pohled.

Proto jsem vytvořila The Signature Style System, což je online kurz pro fotografy, kteří chtějí najít svůj styl a mít v této branži slovo.

Jakou svatební tradici nejraději fotografujete?
Je jich hodně, je těžké vybrat jednu. K mým oblíbeným patří, když novomanželé kráčejí uličkou pod záplavou konfet – z toho může být vždy skvělý záběr! Ale vůbec nejraději mám proslovy. Miluji, jak jsou plné emocí!

Co je při fotografování svatby největší výzvou?
Musíte být rychlí a na spoustě míst současně. Většina momentů na svatbách je unikátních a nepřijdou dvakrát, takže si musíte celou dobu udržet jasnou mysl a soustředěnost, což může být poměrně stresující. Dokud není po všem, obvykle si ani neuvědomím, v jakém napětí jsem byla!