JSEM Lucie Spišáková, vydavatelka blogu Originalni Svatba

Lucie Spišáková je česká blogerka, inspirátorka a maminka roční holčičky. Když není moc zaneprázdněna péčí o dítě, stará se Lucie o svůj úspěšný svatební blog Originalni Svatba.

Blog, který je v provozu od roku 2011, je místem pro inspiraci zaměřenou na detaily krásného a jedinečného svatebního dne. Zabývá se vším od pozvánek, plánování a příprav až po zveřejňování všech krásných svateb, které se kolem nás odehrávají. Kromě toho je to zdroj nejnovějších svatebních trendů, inspirace, barevných palet a informací o certifikovaných svatebních obchodnících. Kromě svateb Lucie ráda fotografuje a zachycuje krásu každodenního života, zejména současných dnů s malou dcerou.
Lucie Spišáková

Otázky a odpovědi

Proč jste si jako své povolání vybrala svatby?
Před několika lety, když jsem plánovala vlastní svatbu, jsem hledala inspiraci na mnoha zahraničních svatebních blozích. Proto jsem po své vlastní svatbě spustila svatební blog, který měl ukazovat jedinečné místní svatby, aby nevěsty z České republiky mohly hledat inspiraci ve svém jazyce a najít ověřené místní dodavatele.

Která ze svateb na vašem blogu je vaše oblíbená?
Úplně nejvíc se mi líbila pobytová svatba v Benátkách ze stránek Matěj Třasák Wedding Photography. I když počasí nebylo ideální, snímky mají krásnou atmosféru a svatební portréty jsou úžasné.
Také se i líbí tato svatba kvůli přirozenému světlu, zeleni a pěkné konečné úpravě.

Jak důležité je podle vašeho názoru pro svatbu fotografování?
Pro mě je investice do svatebního fotografa možná nejdůležitější a nejlepší investicí, jakou pár může udělat. I sebesilnější vzpomínky časem vyblednou. Ale svatební fotografie mohou i po mnoha letech znovu vyvolat pocity a krásné chvíle, které jsme po celý den zažívali.