Pronikání chaosem

„Pronikání chaosem“ Tokia s všestrannými objektivy NIKKOR se zoomem

Od neonovými reklamami zalitého nočního života až po jedinečnou kombinaci tradice a modernosti prostřednictvím působivých urbanistických scenérií je Tokio nebem cestovatelských fotografů.

Je rovněž největším městem na světě a místem vzniku firmy Nikon. Proto firma Nikon vyzvala polského fotografa specializujícího se na cestovatelskou fotografii, Lukasze Palku, aby zachytil skutečnou esenci města – „pronikl chaosem“ a zaměřil se na prvky, které jsou pro toto město charakteristické. 

Prohlédněte si, jak všestranné objektivy NIKKOR se zoomem umožnily Lukaszovi izolovat okamžiky v hektickém prostředí a zachytit působivé snímky zobrazující specifické detaily v chaosu japonského hlavního města.

Lukasz Palka při komentování svých zkušeností říká: „Jako fotograf zaměřený na cestovatelskou fotografii vyhledávám robustní a všestranné vybavení, které zaručí, že pořídím různorodé snímky pouze s využitím jednoho těla fotoaparátu a objektivu. Tokio nabízí ohromné množství potenciálních příležitostí k pořízení snímků a každý ze čtyř objektivů, které jsem použil při této fotografické akci, mi poskytl příležitost proniknout chaosem tohoto úžasného města a izolovat klíčové prvky, které jej činí tak jedinečným. Výsledné snímky odrážejí mé nadšení; poskytují lidem náhled na tuto ikonickou metropoli z jiné perspektivy.“

Lukas fotografoval přístroji D5, D500 a D7500 a následujícími všestrannými objektivy NIKKOR se zoomem:

AF-S DX NIKKOR 18–300 mm f/3,5–6,3G ED VR: Tento působivě kompaktní objektiv „na procházky“ je ideální pro ty, kteří chtějí cestovat nalehko, aniž by se omezovali s ohledem na kvalitu obrazu. Systém redukce vibrací zaručuje, že objektiv poskytne brilantní snímky i při fotografování z ruky nejdelší ohniskovou vzdáleností.

AF-S NIKKOR 24–120 mm f/4G ED VR: Základní objektiv se zoomem pro každého fotografa formátu FX s omezeným rozpočtem, který nabízí vysokou míru všestrannosti a výkonnosti i na fotoaparátech s vysokým rozlišením. Tento kompaktní objektiv má pevnou světelnost f/4, všestranný rozsah ohniskových vzdáleností 24–120 mm a antireflexní vrstvy Nano Crystal Coat výrazně potlačující výskyt reflexů a závoje.

AF-S NIKKOR 28–300 mm f/3,5–5,6G ED VR: Tento výkonný objektiv formátu FX se zoomem nabízí snadný přechod z širokoúhlého objektivu na teleobjektiv. Pokud zkoumáte nové město a máte ve fotobrašně místo pouze pro jediný objektiv, tento objektiv vám pokryje vše potřebné.

AF-S NIKKOR 80–400 mm f/4,5–5,6G ED VR: Tento objektiv pokrývá široký rozsah ohniskových vzdáleností, který je ideální pro snímky krajin. Objektiv rovněž nabízí systém redukce vibrací Nikon, který umožňuje uživatelům fotografovat s časy závěrky až o 4 EV delšími než obvykle a stále získat stabilní snímky při fotografování z ruky.