Nikon D500

Těším se, že budu Nikon D500 používat v budoucnu více. Jeho lehké tělo je ideální pro fotografování zvířat v přírodě a je velmi mobilní, což umožňuje jeho nošení po dlouhou dobu. Nedostižný je rovněž jeho režim tiché expozice a záznam videosekvencí 4K.

Nikon D5

Mým oblíbeným fotoaparátem je Nikon D5. Poskytuje obraz s vynikající brilancí a nabízí výjimečně široké možnosti nasazení.

Při fotografování zvířat v přírodě je důležité splynout s prostředím. Nikon D5 je pro tento účel ideální díky režimu tiché expozice a přesnosti a rychlosti automatického zaostřování i za nízké hladiny osvětlení.

NIKON D4

Nikon D4 je stále jedním z mých pracovních fotoaparátů, když právě nepoužívám Nikon D5. Mám s tímto přístrojem vynikající zkušenosti a při fotografování s ním se mi okamžitě vybaví vzpomínky na mou práci v Japonsku. Systém automatického zaostřování je zejména za nízké hladiny osvětlení perfektní. Široký rozsah citlivostí ISO znamená, že mohu dosáhnout krásných, brilantních snímků za všech podmínek, což překonává pouze přístroj D5.

OBJEKTIVY

Upřednostňuji dlouhé teleobjektivy, protože mi umožňují fotografovat z větší vzdálenosti a nerušit tak zvířata. Mé nejoblíbenější objektivy jsou NIKKOR 500 mm a 600 mm. Tyto objektivy mají fantastické zvětšení, které mi umožňuje pořizovat detailní snímky objektů. Oba objektivy jsem použil při fotografování vlků v Arktidě.

AF-S NIKKOR 600 MM F/4 E FL ED VR

AF-S NIKKOR 500 MM F/4G FD ER

AF-S NIKKOR 800 MM F/5,6E FL ED VR

Dalším z mých oblíbených objektivů je NIKKOR 800 mm. Jde o ideální objektiv pro fotografování zvířat v přírodě, protože je lehký a kompaktní. Kromě toho je vybaven funkcí redukce vibrací, která minimalizuje chvění fotoaparátu – což je velmi důležité při práci v exteriéru.