Vincent Munier se specializuje na zvířata v přírodě a fotografii ve venkovním prostředí. Vincent se narodil v regionu Vosges ve Francii a fotografii se věnuje od 12 let. V mládí strávil mnoho času fotografováním divokých zvířat v lesích okolo svého domova.

Vincent má hluboký respekt a vztah k přírodě a fotografuje zvířata v přírodě po celém světě. Mezi jeho nejvýznamnější projekty patří fotografování bílých vlků na Ellesmerově ostrově v Kanadě a fotografování labutí a jeřábů na ostrově Hokkaidó v Japonsku.

Vincent je prvním fotografem, který obdržel třikrát po sobě cenu BBC jako fotograf roku v oblasti fotografování zvířat v přírodě „Erik Hosking Award“. Jeho snímky jsou vystavovány v uměleckých galeriích a mezinárodně publikovány v prestižních časopisech. Sám nezávisle publikuje své vlastní fotografické knihy prostřednictvím vydavatelství Kobalann, které bylo založeno v roce 2010.

Ve své roli evropského ambasadora společnosti Nikon představuje Vincent svůj individuální styl a poskytuje náhled a rady nastupujícím fotografům zvířat v přírodě.