Ray Demski bydlí v Mnichově, zastupuje ho agentura Upfront a patří k nejzajímavějším fotografům akčních a dobrodružných scén současnosti.

Ray vyrůstal v Skalistých horách Kanady a vždy miloval pohyb venku, který byl jeho vášní znásobenou skutečností, že od 14 let strávil sedm let na cestě kolem světa na plachetnici dlouhé 13,5 m. V této době si Ray vybral svůj první fotoaparát, což podnítilo jeho vášeň pro dokumentování různých lidí a zemí kolem sebe, a současně začal rozvíjet své atletické schopnosti.

V roce 2007 (po procestování 40 zemí a po téměř sedmi letech) se jeho vášeň stala jeho kariérou na plný úvazek. Ray se specializuje na fotografování akčních a dobrodružných scén a s využitím vlastních atletických schopností hledá nové úhly a místa pohledu.

Na seznamu jeho komerčních klientů jsou společnosti jako BMW, Adidas a Audi. Ray také spolupracuje se sportovci společnosti Red Bull, se kterými zachycuje obrovské množství sportovních dobrodružství, od snowboardingu až po skoky z útesu.

Ray sám se inspiruje svými cestami a lidmi, které na nich potkává. Nedávno se zúčastnil expedice do indického Himálaje s Berndem Zangerlem, kde kempoval a fotografoval bouldering na nedotčených skalách ve výšce 4 000 metrů. 

V rámci své role evropského ambasadora značky Nikon bude Ray nadále posouvat hranice akční a dobrodružné fotografie, povzbuzovat jiné, aby objevovali svět kolem sebe, a vždy hledat, co je nové a odlišné.