Co vás inspiruje?

Můj názor je, že byste nikdy neměli opakovat myšlenku nebo příběh, který již použil někdo před vámi, pokud si nejste 100% jistí, že to můžete udělat lépe a že můžete najít jedinečný úhel nebo přístup. Inspirují mě zajímavé příběhy a místa, která jsou s nimi spojená.

Co vás žene jako fotografa?

Všechny příběhy si zaslouží být vyprávěny a já si jejich vyprávění užívám prostřednictvím mých fotografií. Jeden z mých nejznámějších projektů, Via PanAm Project, multimediální snaha publikovaná na různých platformách, mě stála hodně úsilí, ale byl jsem odhodlán příběh odvyprávět a bylo mou povinností to říci tím správným způsobem.

Jaké jsou vaše oblíbené fotografie?

Mezi mé oblíbené fotografie patří ty, které jsem pořídil v rámci projektu zvedání hladiny moře. Problému byla věnována malá pozornost, nebyl považován za závažný, ale teď je velmi významný.

Jak dlouho už používáte výrobky značky Nikon?

Výrobky značky Nikon používám už 33 let, ještě dříve než jsem začal svou kariéru profesionálního fotografa. Takže moje partnerství se značkou Nikon trvá déle než téměř cokoli jiného!

Jaká je vaše nejoblíbenější výbava značky Nikon a proč?

Dříve jsem úplně miloval svůj fotoaparát Nikon F2, protože byl robustní, spolehlivý a dobře pracoval i v extrémních podmínkách. Také jsem velmi rád používal Nikon D810, má opravdu dobré rozlišení, skvělé funkce videosekvencí a má dobrou velikost.

Jaké výrobky budete nejvíce používat v nadcházejících měsících?

V nejbližších měsících plánuji používat k fotografování Nikon D5 – opravdu mě nadchnul, protože má neuvěřitelně vysokou citlivost ISO, která se téměř blíží nočnímu vidění. Také chci vyzkoušet jeho nové možnosti videosekvencí 4K.

Jak se cítíte ve své nové roli evropského ambasadora značky Nikon?

Je skvělé oslovit širší veřejnost a já jsem nadšený z možnosti sdílet své znalosti a vysvětlit myšlenku a účel své práce. Na tuto roli jsem se připravoval několik let a opravdu bych rád sdílel své znalosti a inspiroval nadšence i profesionály.

Jaká byla vaše reakce, když jste byl o tuto roli poprvé požádán?

Vzhledem k tomu, že jsem spoluzakladatel agentury NOOR, organizace, která sdružuje vybranou skupinu uznávaných fotožurnalistů a dokumentaristů zaměřených na globální problémy, bylo mojí první reakcí vzrušení nad velkým publikem, kterému bych tyto důležité problémy mohl být schopen představit. Agentura NOOR měla se značkou Nikon blízké vztahy po celých předchozích deset let, od doby, kdy mi značka nabídla fotoaparát Nikon D300 pro kritický příběh z Nigérie.

Vidíte ve své roli nějaký pokrok?

Značku Nikon jsem začal používat už v roce 1983, takže můj vztah se značkou je ve skutečnosti delší než můj profesní život. Doufám, že tento vztah poroste i nadále, jsem šťastný, že mohu reprezentovat značku Nikon a její skvělé výrobky.

A jsem opravdu nadšený z toho, že na tomto projektu budu pracovat, že něčeho dosáhnu a budu moci vyprávět příběh. Těším se také na možnost pořádat fotografické workshopy, na kterých budu mít možnost radit jménem značky Nikon novému publiku.