Nikon Imaging | Česká republika | Europe

Rezavá krása

Rezavá krásasérie makrofotografií odhaluje ohromující kontrast mezi přírodou a rozkladem způsobeným vlivem času

Série Rezavá krása, pořízená makrofotografem Albertem Ghizzim Panizzou, odhaluje působivý kontrast mezi svěžími švédskými lesy a zrezivělými vozidly na „hřbitově“ automobilů „Bilkyrkogĺrden Kyrkö Mosse“ poblíž rezidenční čtvrti Ryd ve městě Linköping ve Švédsku.

Alberto Ghizzi Panizza o svých zkušenostech říká: „V makrofotografii jde o neustálé hledání zajímavých barev a struktur, takže Bilkyrkogĺrden Kyrkö Mosse pro mě byla říše divů. Objektivy Micro NIKKOR mi umožnily v ostrém detailu zachytit 60 let trvající boj mezi opuštěnými auty a matkou přírodou, která se snaží vydobýt si svůj les zpátky. Čtyři objektivy, které jsem při tomto focení použil, byly klíčové pro to, abych se dostal blíž k akci a odhalil „krásu rzi“ dříve nevídaným způsobem.“

Alberto sérii nafotil pomocí následujících objektivů Nikon D500, Nikon D810 a Nikon Micro NIKKOR:

AF-S DX Micro NIKKOR 40 mm f/2,8G : Tento velmi snadno ovladatelný kompaktní objektiv určený pro zachycování jemných detailů poskytuje úchvatné makrosnímky i snímky běžných objektů a portrétní snímky. Clona umožňuje zdůraznit fotografovaný objekt na příjemně rozostřeném pozadí a dovoluje získat ostré snímky za nízké hladiny osvětlení.

AF-S DX Micro NIKKOR 85 mm f/3,5G ED VR : Kompaktní a lehký makroobjektiv formátu DX s vysoce kvalitní optikou. Měřítko zobrazení 1:1 tohoto objektivu dovoluje pořizovat makrosnímky extrémně jemných struktur a detailů v životní velikosti.

AF-S VR Micro-Nikkor 105 mm f/2,8G IF-ED: Tento objektiv je vybaven systémem redukce vibrací společnosti Nikon druhé generace (VR II), který umožňuje flexibilitu při fotografování z ruky. Je to také skvělý společník pro focení zdálky, např. při fotografování zvířat ve volné přírodě.

AF-S Micro NIKKOR 60 mm f/2,8G ED: Tento objektiv je kompaktní i všestranný a umožňuje uživateli zachycovat jak krajinu, tak makrofotografie. Nejkompaktnější makroobjektiv společnosti Nikon pro makrofotografii a běžnou fotografii. Má vestavěný systém korekce na krátké vzdálenosti (CRC), který umožňuje kvalitní fotografování zblízka.