Nikon Imaging | Česká republika | Europe

Balet Louskáček ve tmě

Nikon D3400 – Balet Louskáček ve tmě

Společnost Nikon uskutečnila exkluzivní fotografickou akci, na které baletka Melissa Chapski a taneční fotograf Laurent Liotardo představují, jak nový fotoaparát Nikon D3400, digitální jednooká zrcadlovka formátu DX pro začátečníky, usnadňuje pořizování vysoce kvalitních snímků a následně umožňuje jejich okamžité sdílení.

Podívejte se prostřednictvím odkazu #D3400vetmě, jak Melissa tančí světoznámou vánoční klasiku a jak bylo divadlo De Brakke Grond v Amsterdamu přizpůsobeno pro tuto jedinečnou fotografickou akci.

Fotografická akce – Nikon D3400 za nízké hladiny osvětlení | Tanec Cukrové víly v téměř úplné tmě

Nikon představuje Tanec Cukrové víly z baletu Louskáček

Laurent Liotardo

Laurent, který původně pochází z města Marseille na jihu Francie, nyní sídlí v Londýně a je více než 10 let profesionálním fotografem specializovaným na taneční fotografii, film a svatební fotografii.

Laurentovo zaujetí pro fotografii konkuruje pouze jeho hlavní inspirace – balet. Od 17 let je profesionálním baletním tanečníkem s kariérou po celé Francii. V roce 2003 se stěhuje do Velké Británie a vstupuje do Anglického národního baletu, kde tančí až doposud. Laurent mnoho let pracuje s fotoaparáty Nikon, zejména s modely D810, D5 a D700, a je nadšeným uživatelem objektivů NIKKOR s pevnou ohniskovou vzdáleností (AF-S NIKKOR 24 mm f/1,4G ED, AF-S VR Micro NIKKOR 105 mm f/2,8G IF-ED, AF-S NIKKOR 105 mm f/1,4E ED), které upřednostňuje před jinými objektivy.

Melissa Chapski

Melissa Chapski, 19, tančí od svých 15 let – což je ve světě baletu relativně krátká doba. Pochází ze státu Massachusetts, USA, a studovala profesionální tréninkový program ve škole Ellison Ballet v New Yorku. Nyní sídlí v Amsterdamu, kde od srpna 2015 tančí ve skupině Junior Company Nizozemského národního baletu. Doposud se zúčastnila mnoha mezinárodních soutěží a získala zlatou medaili v baletní soutěži Indianapolis International Ballet Competition a Youth America Grand Prix v roce 2015.